Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rekiny Biznesu z Dolnego Śląska

Jak dolnośląskie przedsiębiorstwa wypadają na tle Polski? Czy są otwarte na zmiany i innowacyjne? Te zagadnienia omawiali przedstawiciele biznesu oraz samorządów podczas konferencji „Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku”.
Przedsiębiorcy w Polsce działają walecznie, jednak na Dolnym Śląsku tych najbardziej drapieżnych jest aż o 25 % więcej niż w skali kraju. To oni stale poszukują nowych rynków zbytu oraz sposobów na rozwój działalności. Nazywamy ich rekinami mikro i małego biznesu – tłumaczy Małgorzata Starczewska – Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Niewielkie firmy wykazują coraz większe zainteresowanie inwestowaniem na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. W 2014 roku otrzymały aż 27 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. To ponad 40% wszystkich zezwoleń wydanych w tym okresie.

 

Do tej pory strefa ekonomiczna kojarzyła się z dużymi, zagranicznymi korporacjami. Ten obraz się zmienia. Inwestują u nas mniejsze firmy, często poddostawcy i kooperanci globalnych przedsiębiorstw – mówiła podczas konferencji Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.
Konferencja „Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku” została zorganizowana przez Konfederację Lewiatan oraz związek pracodawców Dolnośląscy Pracodawcy. Partnerem spotkania była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
WSSE „INVEST-PARK” planuje organizację targów dla poddostawców oraz mniejszych przedsiębiorstw. Angażuje się również w spieranie szkolnictwa zawodowego oraz dostosowanie go do potrzeb przedsiębiorców. W tym roku wybudowała cztery hale produkcyjne, które ułatwią decyzję o nowych inwestycjach firmom z sektora MŚP.

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1