Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowe biuro WSSE w Wielkopolsce

Ponad 150 ha terenu objętego Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK” czeka na inwestorów w Wielkopolsce. Aby efektywniej odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców WSSE zdecydowała o uruchomieniu biura zamiejscowego we Wrześni.

W województwie wielkopolskim, na terenach objętych wałbrzyską strefą prowadzi obecnie działalność 23 inwestorów. Firmy te zatrudniają blisko 4400 pracowników i zainwestowały ponad 2,3 miliarda złotych. W zeszłym roku na budowę fabryki we Wrześni zdecydował się Volkswagen. Niemiecki koncern zainwestuje ponad 3,4 mld złotych i deklaruje zatrudnienie co najmniej 2300 pracowników.

– We Wrzesińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej posiadamy około 100 ha wolnego terenu. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na inwestycje w Europie, ze względu na sąsiedztwo powstającej fabryki Volkswagena, doskonale przygotowaną infrastrukturę, bliskość autostrady A2 i lotniska oraz ośrodków akademickich – mówi Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”. – Działalność w strefie uprawnia również do skorzystania z ulg podatkowych, które w Wielkopolsce sięgają nawet 45 procent kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia pracowników – tłumaczy.

Siedziba spółki zarządzającej strefą znajduje się w Wałbrzychu, który oddalony jest od Wrześni o około 250 kilometrów. Pracownicy „INVEST-PARK” odbywają w Wielkopolsce nawet kilkanaście spotkań z potencjalnymi inwestorami w miesiącu. Aby zwiększyć swoją dyspozycyjność oraz efektywniej odpowiadać na ich potrzeby wałbrzyska strefa otwiera biuro we Wrześni. Za kontakt z inwestorami, samorządami oraz instytucjami okołobiznesowymi odpowiadać będzie kierownik Jacek Konopka.

– Był on wieloletnim wiceprezydentem Kalisza, dlatego doskonale zna specyfikę regionu. Jako licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, ma również doświadczenie w sprzedaży gruntów – tłumaczy Teodor Stępa, wiceprezes wałbrzyskiej strefy. – Jestem przekonany, że nasze działania zaprocentują kolejnymi inwestycjami i miejscami pracy – dodaje.

Biuro zamiejscowe mieści się w centrum Wrześni, przy ulicy Chopina 8. WSSE „INVEST-PARK” obejmuje w Wielkopolsce tereny w ośmiu miejscowościach (Jarocin, Kalisz, Kościan, Krotoszyn, Leszno, Rawicz, Śrem oraz Września). Wniosek o włączenie kolejnych gruntów oczekuje na decyzję Rady Ministrów. Wałbrzyska strefa chce poszerzyć swoją ofertę inwestycyjną między innymi o nową podstrefę w Książu Wielkopolskim oraz kolejne działki w Kościanie.

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1