Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Malva – możesz więcej

 

Ponad 300 kobiet z Dolnego Śląska uczestniczyło w konferencji „MALVA – MOŻESZ WIĘCEJ!” która odbyła się w Bolesławcu. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet”, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Bolesławiec, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Rolniczego. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Gospodarki.

Organizatorzy konferencji przekonywali uczestniczki, że nie trzeba wielkich pieniędzy, pomieszczeń, urządzeń, aby pasję zmienić w biznes. Najważniejszy jest talent i chęć zmierzenia się z nowym wyzwaniem. Opowiadały o tym właścicielki i dyrektorki firm podczas prowadzonego przez Barbarę Kaśnikowską, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, panelu dyskusyjnego: „Kobiety sukcesu. Inspiracje, wiedza, siła”.

– Wszystko zaczyna się od marzenia, później musi być determinacja i żelazna konsekwencja- przekonywała Agnieszka Chmura, właścicielka Pałacu Struga.

– Trzeba znaleźć w sobie odwagę i zrobić pierwszy krok, reszta się potoczy – zapewniała Anita Stasiak-Bełz, manager firmy Bama Europa.

– Ważne jest, aby swój produkt sprzedać – bo to jest warunek dobrego biznesu – dodała Dorota Mroczkowska, właścicielka firmy Doti.

– Uważam, że zadaniem stref ekonomicznych jest wspieranie rozwoju regionu, włączanie się w różne działanie społeczne. W firmach działających w strefie jest wiele kobiet, które mogą być przykładem dla innych – mówiła prezes WSSE Barbara Kaśnikowska.

Ilona Antoniszyn-Klik, wicemister gospodarki nagrodziła kobiety, które osiągnęły sukces w biznesie Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej: Helenę Smoleńską, Prezes Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Ceramika Artystyczna w Bolesławcu i Antoninę Kopałę -Wdowiak, właścicielkę restauracji „Oleńka”.

Uzupełnieniem konferencji były warsztaty „MOJE SZYDEŁKO DLA KREATORÓW MODY”. Dla uczestniczek była to możliwość skonfrontowania swoich umiejętności i pomysłów, wymiany doświadczeń i znalezienia motywacji.

Konferencja była także okazją do wręczenia aktów powołań na Ambasadorów Aktywności Kobiet kolejnym osobom. Wśród nowych Ambasadorów znalazł się m.in. Teodor Stępa – wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

DSC_0166 DSC_0214  DSC_0233DSC_0116Brak opisu obrazka

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1