Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Roboty na start

Nauka języka programowania, warsztaty z budowy robotów oraz konkurs podsumowujący działanie – to główne założenia projektu „ROBOCAMP” organizowanego przez Stowarzyszenie Unia Gospodarczej Regionu Śremskiego. Inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wspierana jest przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”.

W warsztatach weźmie udział młodzież w wieku od 14 do 21 lat. Uczniowie zostaną podzielni na zespołu liczące po około 5 osób. Praca w grupach polegać będzie na nauce języka informatycznego C++ oraz wykorzystania tej wiedzy w programowaniu robotów. Do ich konstruowania posłużą między innymi klocki Lego.

– Zdecydowaliśmy się na realizację projektu, gdyż cały świat wokół ulega procesowi cyfryzacji. Stąd pomysł, aby uczyć młodzież programowania, które nie jest już dziedziną zarezerwowaną tylko dla informatyków – mówi Milena Filipowska, Specjalista ds. szkoleń i programów pomocowych Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego.

ROBOCAMP ma przekonać młodzież, że nauka przedmiotów ścisłych może być przyjemna i interesująca, a jej efekty dawać prawdziwą satysfakcję. Zawodnicy podejmą wyzwanie zaprojektowania, zbudowania i zaprogramowania robota mającego szansę na przemysłowe wykorzystanie. Praktyczne umiejętności nabyte podczas warsztatów z pewnością zostaną docenione przez przyszłych pracodawców.

– Jest wiele przykładów dobrych praktyk współpracy przedsiębiorców działających w wałbrzyskiej strefie ze szkołami. Oprócz tworzonych klas patronackich, są to między innymi praktyki zawodowe, staże, dofinansowywanie wyposażenia pracowni szkolnych, czy wycieczki zawodoznawcze. Praktyczne umiejętności podnoszą atrakcyjność absolwentów szkół. Z łatwością znajdą oni dobrze płatna pracę. Dlatego wspieramy takie inicjatywy – podkreśla Teodor Stępa, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

WSSE „INVEST-PARK” od lat wspiera finansowo inicjatywy skierowane do dzieci i młodzieży, promujące sport oraz edukację. Tylko w tym roku dofinansowała ponad 40 inicjatyw na łączną kwotę 160 tys. złotych.

 

 

 

DSC_0699

 

 

DSC_0708

 

 

 

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1