Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konferencja „Dotacje dla Przedsiębiorstw”

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” oraz Centrum Technologii Energetycznych zapraszają na konferencję „TECHNOLOGIE -INNOWACJE- INWESTYCJE” poświęconą nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020 i możliwościom uzyskania dotacji z międzynarodowych i krajowych programów unijnych.

Zarówno rządowym jak i regionalnym priorytetem jest gospodarka nowoczesna, konkurencyjna, oparta o najlepszą infrastrukturę badawczo-rozwojową oraz przyszłościowe technologie. Z kwoty 2 miliardów 252 milionów euro przewidzianej na Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego, ponad 415 milionów euro zarząd województwa planuje przeznaczyć na oś „Przedsiębiorstwa i Innowacje”. Doskonałym źródłem finansowania działań z dziedziny rozwoju badawczo – rozwojowego jest także krajowy Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Na projekty związane z gospodarką niskoemisyjną zaplanowano przeznaczyć ponad 392 mln euro. Będą to fundusze na produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych, zwiększenie efektywności energetycznej MŚP, czy wdrażanie strategii niskoemisyjnych. Wsparcie w tych obszarach oferują także programy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Bardzo ciekawe rozwiązania zawierają programy międzynarodowe: LIFE+, Horyzont 2020, KIC ( Klimat i Innowacje).

– W najbliższych kilku latach aktywni, innowacyjni i odważni przedsiębiorcy będą mieli ogromne możliwości rozwoju. Być może to ostatnia tak wielka szansa i tak duże pieniądze. Zadaniem strefy ekonomicznej jest oprócz najważniejszego – pozyskiwania inwestorów, również dbałość o jak najlepsze funkcjonowanie biznesu w regionie – mówi Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Podczas konferencji DOTACJE DLA PRZEDSIĘBIORSTW 2014-2020: TECHNOLOGIE – INNOWACJE- INWESTYCJE, swoją wiedzą i doświadczeniami będą dzielić się zaproszeni eksperci: specjaliści ds. funduszy europejskich, przedstawiciele Centrum Technologii Energetycznych, firmy doradczo-inżynierskiej, która z sukcesem opracowała ponad 120 projektów oraz przedsiębiorcy mogący pochwalić się skutecznością w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy. Eksperci przybliżą najważniejsze założenia programów, zwrócą uwagę na różnice w porównaniu z poprzednim okresem finansowania, poradzą jak zręcznie poruszać się po mapie funduszy europejskich oraz pokażą jak w praktyce buduje się projekt unijny.

Konferencja odbędzie się 26 marca w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” (ul. Uczniowska 16, Wałbrzych). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Udział zadeklarowało kilkadziesiąt firm z regionu. Gośćmi spotkania będą także:

Ilona Antoniszyn-Klik – wiceminister gospodarki

Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha

Beata Moskal- Słaniewska – prezydent Świdnicy

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1