Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Praktyka dla mechatronika

O nowoczesne stanowiska hydrauliczne wzbogacił się Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie dzięki wsparciu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wkrótce zakupione zostaną kolejne elementy. Urządzenia są częścią nowoczesnej pracowni mechatronicznej, w której uczniowie rozwijają praktyczne umiejętności.

Dzięki wsparciu Wałbrzyskiej Specjalne Strefy Ekonomicznej pracownia mechatroniczna została wyposażona w dwa stanowiska z elementami hydrauliki siłowej. Kolejna pomoc zostanie wykorzystana na zakup urządzeń sterujących maszynami, które będą programowane przez uczniów.

– Zależy nam, aby zapewnić warunki oddające realia zakładów pracy. Tak, aby nasi absolwenci byli gotowi do podjęcia pracy bez potrzeby dodatkowych przeszkoleń. To zwiększa ich konkurencyjność na rynku – mówi Aleksander Koszela, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie.

– Wybór szkoły nie był przypadkowy. Ta pracownia pozwoli mi na doskonalenie umiejętności. Będę czuł się pewniej podczas studiów i w przyszłej pracy. Porównując się z moimi kolegami, którzy wybrali szkołę ogólnokształcącą, mogę powiedzieć, że jestem mądrzejszy o wiedzę praktyczną. Sam bym się tego nie nauczył – twierdzi Bartosz Brączyk, uczeń klasy III Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspomaga dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb gospodarki. W lutym powołała klaster edukacyjny „INVEST in EDU” skupiający głównie szkoły i przedsiębiorców.

– 90 % firm w strefie deklaruje, że chce zatrudnić wykwalifikowanych pracowników. Jestem pewien, że absolwenci dzierżoniowskich placówek bez problemu znajdą pracę – podkreśla Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Od początku roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” podjęła decyzję o dofinansowaniu 32 przedsięwzięć (z czego 9 to inicjatywy edukacyjne). Do wykorzystania pozostaje kolejna transza środków. Wnioski o sponsoring przyjmowane są przez spółkę „INVEST-PARK” do końca lipca.

IMG_0469

– Przedsiębiorcy poszukują specjalistów, więc absolwenci szkół muszą posiadać praktyczną wiedzę. Tylko w ten sposób z łatwością znajdą zatrudnienie. Z przyjemnością wpieramy zatem takie inicjatywy – tłumaczy Tomasz Jakacki, wiceprezes WSSE „INVEST-PARK”.

IMG_0444

W placówce kształcą się między innymi przyszli mechatronicy. Specjalizacja łączy ze sobą zagadnienia mechaniki, elektroniki, informatyki, optyki i automatyki. Technik mechatronik to atrakcyjny, nowoczesny i poszukiwany na rynku pracy zawód.

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1