Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Forum dodało skrzydeł i doceniło pasję

Ponad 300 kobiet spotkało się w Świdnicy, aby motywować się wzajemnie do aktywności społecznej, biznesowej, zawodowej, zwiększyć poczucie własnej wartości i udowodnić, że zawsze można się rozwijać i realizować marzenia. Podczas pierwszego Świdnickiego Forum Kobiet nagrodzono „Kobiety z Pasją”. Statuetki powędrowały do Bożeny Pytel, Marty Olejkiewicz, Jolanty Kumor i Ewy Dziwosz.

Zrealizowane po raz pierwszy Świdnickie Forum Kobiet od razu zyskało sympatię, zarówno sponsorów, parterów jak i przede wszystkim tylu wspaniałych uczestniczek!

– Muszę przyznać, że frekwencja zaskoczyła nas bardzo miło. I to naprawdę dodaje skrzydeł i energii do działania – mówi Magdalena Rumiancew-Wróblewska, Radna Rady Miejskiej w Świdnicy, pomysłodawca i główna organizatorka wydarzenia. – Serdecznie dziękuję wszystkim paniom za przybycie i dziękuję też wszystkim naszym patronom, partnerom i sponsorom – podkreśla.

Ideę Świdnickiego Forum Kobiet udało się zrealizować z skutecznie i z rozmachem. Chodziło przede wszystkim i promocję kobiecej aktywności oraz wzajemne wsparcie. A to udało się wykonać na wielu płaszczyznach. Począwszy od debaty „Kobieta spełniona”, poprzez motywacyjny wykład, nagrodzenie „Kobiet z Pasją”, a także przez wspaniałe metamorfozy i prezentację brafittingu. O łączeniu pracy zawodowej z życiem rodzinnym, o radzeniu sobie z trudnościami i słabościami opowiedziały: wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, prezes WSSE „INVEST-PARK” Barbara Kaśnikowska, prezes Fundacji Spichlerz Kultury Violetta Mazurek i Danuta Marosz, dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Z kolei Joanna Konczanin, psycholog i trener z międzynarodowym doświadczeniem, wskazała jak zarządzać sobą i sięgać po szczęście.

Mnóstwa wzruszeń dostarczyło rozstrzygnięcie Plebiscytu „Kobieta z Pasją”. Odbierając statuetkę w kategorii „Kobieta Fit”, łzy szczęścia z trudem powstrzymywała Jolanta Kumor, wspaniała trenerka lekkoatletyki, która zbudowała m.in. sukces Pawła Fajdka, Mistrza Świata w rzucie młotem. Wyjątkowe emocje towarzyszyły też nagradzaniu Supermenek. Tu zwyciężyła Ewa Dziwosz, społeczniczka ze Świebodzic, a nagrodę specjalną otrzymała Rozalia Bąba, przewodnicząca Towarzystwa Opieki nad Chorymi ze Stomią „Życie” w Świdnicy.

Konsekwencję i siłę współpracy podkreślała „Kobieta Przedsiębiorcza” – Marta Olejkiewicz, wiceprezes zarządu ZUP Badura. „Kobietą w Kulturze i Sztuce” wybrano Bożenę Pytel – fotografkę i animatorkę kultury. Spośród prawie 30 kobiet zgłoszonych do plebiscytu „Kobiety z Pasją” wyróżnienia otrzymały: Estera Grabarczyk, Wanda Szwegler, Dorota Chmielewska, Karolina Holka, Katarzyna Lenkiewicz-Jarosz, Ewelina Jamińska, Magdalena Ociepa, Agnieszka Hajdamowicz, Gabriela Buczek, Urszula Pawłowska i Maria Tomaszewska.

– Chcę podkreślić, że Świdnickie Forum Kobiet oraz Plebiscyt „Kobieta z Pasją” będą wydarzeniami cyklicznymi. Po wczorajszych rozmowach kuluarowych mam już w głowie kolejne pomysły i nowe deklaracje chęci współpracy z różnych źródeł. To naprawdę motywuje do działania – zapewnia radna Magdalena Rumiancew-Wróblewska.

Współorganizatorami Świdnickiego Forum Kobiet są Dolnośląski Portal Gospodarczy NaszBiznes24.pl, Urząd Miasta w Świdnicy oraz Fundacja Spichlerz Kultury oraz WSSE „INVEST-PARK”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Poseł na Sejm RP VII Kadencji Robert Jagła. Partnerami byli m.in.: Gmina Świdnica, Gmina Marcinowice, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Nadleśnictwo Świdnica.

 

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1