Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Obróbka skrawaniem bez tajemnic

Tajniki obróbki skrawaniem mogą poznać podopieczni wałbrzyskiego Zespołu Szkół nr 5 dzięki wsparciu fundacji Alae-Skrzydła Rozwoju. W trzech seminariach technicznych wzięło udział około 160 uczniów.

Fundacja Alae powstała przy firmie Segepo-Refa działającej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Świebodzicach. Dzięki projektom organizacji młodzież zwiększa swoje kompetencje w zakresie obróbki skrawaniem. W 2015 roku firma uruchomiła w ZS5 klasę patronacką kształcąca właśnie operatorów maszyn skrawających. Uczniowie szkoły uczestniczą w praktykach zawodowych w zakładzie. W marcu przyszli operatorzy wyjadą do Francji, aby wziąć udział w targach Simodec w Górnej Sabaudii.

Do tej pory w ZS 5 odbyły się trzy seminaria techniczne prowadzone przez specjalistów z firmy Micronics Europe, Rands Polska, Fuchs oraz świdnickiego przedsiębiorstwa Optima. Młodzież poznała między innymi innowacyjne rozwiązania i narzędzia stosowane w obróbce skrawaniem, a także jaką rolę pełnią smary i oleje w tym procesie. W seminariach wzięło udział około 160 uczniów wałbrzyskiego „Mechanika” oraz ze szkół z Kamiennej Góry, Świdnicy i Dzierżoniowa.

 

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1