Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pentair otwiera kolejną halę

Nawet 250 osób znajdzie zatrudnienie w nowej hali produkcyjnej firmy Pantair Poland. To już drugi obiekt amerykańskiego koncernu w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W całej fabryce zatrudnienie powinno wzrosnąć do około 400 pracowników.

Pentair Poland to jeden z liderów w dziedzinie produkcji szaf i obudów dla przemysłu maszynowego, elektrycznego, elektronicznego i IT. Jest częścią amerykańskiego koncernu Pentair Technical Solutions. Firma obecna jest w Dzierżoniowie od 2007 roku. Niespełna dwa lata temu zdecydowała się na rozbudowę fabryki.

– Dziewięć lat temu uruchamialiśmy produkcję z pomocą naszych partnerów z Niemiec i Francji. Szybko okazało się jednak, że polski zespół doskonale radzi sobie samodzielnie. Jestem przekonany, że mając tak wykwalifikowanych pracowników, możemy patrzeć spokojnie w przyszłość i podejmować nowe wyzwania – podkreślił podczas uroczystości otwarcia nowej hali Shankar Annamalai, wiceprezes Pentair Technical Solutions.

Drugi zakład firmy wraz z pomieszczeniami biurowymi posiada powierzchnię 16 000 m kw. Koszt inwestycji wyniósł około 50 mln zł. Aktualnie trwa wyposażanie hali w nowe maszyny. Sukcesywnie przybywać będzie kolejnych linii produkcyjnych, które wzbogacą ofertę Pentair Poland.

– Zaczynaliśmy od produkcji szaf telekomunikacyjnych, następnie wprowadziliśmy obudowy dla przemysłu elektronicznego i elektrycznego. Wciąż rozwijamy ten asortyment. Chcemy wprowadzić jednak również nowe produkty. Będą to kable grzejne oraz zintegrowane obudowy do pomiarów termicznych – wymieniał Paweł Celmer, dyrektor Pentair Poland. – W ten sposób staniemy się jedynym na świecie zakładem koncernu, który wytwarza pełną gamę naszych produktów – podkreślił.

Dzięki inwestycji, w ciągu najbliższych pięciu lat, zatrudnienie w Pantair Poland znajdzie około 250 osób. Firma poszukuje przede wszystkim inżynierów, operatorów maszyn CNC oraz monterów.

– Nowa inwestycja oraz miejsca pracy świadczą zarówno o potencjale firmy, jak i Dzierżoniowa. To jedna z największych lokalizacji wałbrzyskiej strefy. Te tereny wybrało już 17 firm, które łącznie zatrudniają ponad 2200 osób i zainwestowały blisko 780 mln złotych – podkreśla Tomasz Jakacki, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

WSSE buduje w Dzierżoniowie halę produkcyjną, która już w maju powinna zostać udostępniona inwestorom pod wynajem. Wciąż dostępnych jest ponad 35 ha gruntu objętego ulgami podatkowymi. Obecnie toczą się rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi nowymi inwestycjami.

– Na początku lat 90-tych bezrobocie w Dzierżoniowie przekraczało 50%. Powstanie strefy ekonomicznej było przełomowym momentem. Miasto odbiło się od dna i zaczęło się sukcesywnie rozwijać. Dzisiaj strefa jest jego motorem napędowym – przyznaje Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Pentair - Shankar Annamalai

Jestem przekonany, że mając tak wykwalifikowanych pracowników, możemy patrzyć spokojnie w przyszłość i podejmować nowe wyzwania – podkreślił Shankar Annamalai, wiceprezes Pentair Technical Solutions

 

Pentair - Paweł Celmer

Dzięki nowej inwestycji staniemy się jedynym na świecie zakładem koncernu, który wytwarza pełną gamę naszych produktów – tłumaczy Paweł Celmer, dyrektor Pentair Poland

 

Pentair - kamien milowy

Tomasz Jakacki, wiceprezes wałbrzyskiej strefy wręczył Pawłowi Celmerowi „Kamień Milowy” – statuetkę przyznawaną za szczególne osiągnięcia w WSSE

 

Pentair - wstega

Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Na zdjęciu od lewej: Janusz Guzdek, starosta powiatu dzierżoniowskiego, Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, Tomasz Jakacki, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Shankar Annamalai, wiceprezes Pentair Technical Solutions, Paweł Celmer, dyrektor Pentair Poland w Dzierżoniowie i Robert Kasprzak, dyrektor regionu firmy Awbud SA, generalny wykonawca inwestycji.

 

Pentair - nowa hala

Aktualnie trwa wyposażanie hali w nowe maszyny. Sukcesywnie przybywać będzie kolejnych linii produkcyjnych, które wzbogacą ofertę Pentair poland

 

Pentair - nowa hala z zewnatrz

Drugi zakład firmy wraz z pomieszczeniami biurowymi posiada powierzchnię 16 000 m kw. Koszt inwestycji wyniósł około 50 mln zł

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1