Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Druga edycja Business Mixera za nami

Ponad 200 przedsiębiorców z całej Polski wzięło udział w II edycji INVEST-PARK Business Mixer, organizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Było to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku, które stanowiło okazję do nawiązania nowych relacji biznesowych.

– Wałbrzyska strefa dba o budowanie odpowiedniego klimatu inwestycyjnego, czego efektem jest spotkanie w tak licznym i prestiżowym gronie. Naszym celem jest kojarzenie inwestorów strefowych z przedsiębiorcami działającymi poza WSSE. Takie kontakty mogą przerodzić się w stałą współpracę i przyczynić do rozwoju firm – podkreśla Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy.

W pierwszej części spotkania uczestnicy zasiedli przy okrągłych stołach, aby podczas dwuminutowych wystąpień zaprezentować firmę. Po przedstawieniu swojej oferty oraz wysłuchaniu pozostałych, przedsiębiorcy przesiadali się do następnej grupy partnerów. Po czterech sesjach, uczestnicy posiadali ponad 30 kontaktów biznesowych.

– Przyznam, że jadąc na spotkanie byłem dość sceptyczny, ale z każdą minutą moje podejście się zmieniało. Krótkie, dwuminutowe wystąpienia mają kolosalne znaczenie, aby poznać specyfikę firmy oraz zaprosić wybrane osoby do dalszych rozmów – podsumowuje Piotr Kuś, dyrektor zakładu Electrolux w Świdnicy.

– Presja czasu wymaga od uczestników wybrania jedynie kluczowych informacji o swojej działalności. Taka formuła pozwala poznać wiele osób, z którymi kontakty mogą zaowocować w przyszłości – mówi Jolanta Woźniak, kierownik ds. kluczowych klientów firmy Nifco Poland.

Po prezentacji firm, uczestnicy wzięli udział w części networkingowej. W kuluarowych rozmowach mieli okazję poznać szczegóły ofert wybranych partnerów biznesowych oraz nawiązać relacje z osobami, z którymi nie spotkali się przy stołach.

– Nie ukrywam, że udało się zebrać pokaźny zbiór kontaktów, które prawdopodobnie będą wstępem do dalszych rozmów i potencjalnych obszarów współpracy – mówi Andrzej Modzelewski, koordynator ds. zakupów firmy Mahle.

W INVEST-PARK Business Mixer wzięły udział przedsiębiorstwa z województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego, a nawet kujawsko-pomorskiego. Reprezentowali między innymi branże: motoryzacyjną, IT, AGD, budowlaną, chemiczną, farmaceutyczną, elektryczną, a także usługi doradcze, logistyczne oraz przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych.

– To unikatowe wydarzenie, w którym spotykają się zarówno firmy działające w strefie, jak i poza nią. Warto korzystać z takich okazji, nie tylko w celu znalezienia klientów, ale również partnerów biznesowych i nowych płaszczyzn wymiany doświadczeń. Są to powody, dla których już po raz drugi jesteśmy partnerem tego wydarzenia – tłumaczy Natalia Komarzańska z kancelarii Olesiński i Wspólnicy.

INVEST PARK Business Mixer odbył się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, która była partnerem głównym wydarzenia. Zwieńczeniem spotkania był wieczorny pokaz fontanny multimedialnej. Widowisko będące połączeniem muzyki, strumieni wodnych, światła i projekcji laserowych zostało przygotowane specjalnie na tę okazję.

Sponsorem Złotym wydarzenia był Atmoterm S.A., firma konsultingowa świadcząca usługi środowiskowe. Sponsorami Srebrnymi byli: GP Strategies (LORIEN  Engineering Polska), firma zajmująca się projektowaniem budynków przemysłowych i instalacji procesowych oraz KS Service, Ogólnopolska Agencja Zatrudnienia świadcząca kompleksowe usługi w pozyskiwaniu personelu zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Partnerem Merytorycznym była kancelaria Olesiński i Wspólnicy, posiadająca 11 lat doświadczenia w prawie i podatkach.

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1