Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wessel-Poliamid inwestuje w Kłodzku

Około 150 osób znajdzie pracę w zakładzie Wessel-Poliamid w Jaszkowej Dolnej obok Kłodzka. W nowoczesnym zakładzie produkowane będą akcesoria do odkurzaczy. Obiekt powstaje na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja obejmuje budowę zakładu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową. W fabryce będą wytwarzane akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Hala produkcyjna pomieści magazyny surowców i materiałów gotowych, natomiast w dwukondygnacyjnej części biurowej znajdą się pomieszczenia socjalne, magazyn form i laboratorium wytrzymałościowe.

– Nowy zakład zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne dysz do odkurzaczy. W pierwszej fazie uruchomimy 6 linii technologicznych i 25 wtryskarek – mówi Marcin Depczyk, Prezes Zarządu Wessel-Poliamid.

Inwestycja obejmuje również budowę obiektu ochrony, dróg wewnętrznych oraz placu manewrowego. W zakładzie zastosowana zostanie technologia przyjazna środowisku, m.in. do ogrzewania wykorzystane zostanie ciepło wytwarzane w procesu produkcji.

W zezwoleniu na działalność w wałbrzyskiej strefie firma zadeklarowała nakłady przewyższające 25 milionów złotych oraz zatrudnienie co najmniej 100 osób. Prezes Depczyk przyznaje jednak, że w fabryce powstanie przynajmniej 150 miejsc pracy.

– Zakład wpłynie na atrakcyjność całego regionu i będzie szansą dla osób poszukujących zatrudnienia – dodaje Marcin Depczyk.

– Cieszy nas pojawienie się kolejnego, już szóstego inwestora w kłodzkiej podstrefie – mówi Michał Szukała, wiceprezes wałbrzyskiej strefy. – Wessel-Poliamid to polsko-niemieckie konsorcjum. Co jednak ważne, w zakładzie użyta zostanie polska, innowacyjna myśl techniczna – podkreśla.

30 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu w Jaszkowej Dolnej. Zakończenie inwestycji zaplanowano na jesień 2016 roku. Na terenie Kłodzka wałbrzyska strefa dysponuje ponad 20 ha terenu objętego ulgami podatkowymi.

Michał Szukała, wiceprezes WSSE wręczył Marcinowi Depczykowi, prezesowi Wessel-Poliamid „Kamień Milowy” statuetkę przyznawaną za wkład w rozwój regionu

Michał Szukała, wiceprezes WSSE wręczył Marcinowi Depczykowi, prezesowi Wessel-Poliamid „Kamień Milowy” statuetkę przyznawaną za wkład w rozwój regionu

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1