Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wicepremier Morawiecki na Dolnym Śląsku

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim. Odwiedził także dwie dolnośląskie firmy.

KonferencjaMR  (10)

Podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego, wicepremier wspominał okres, kiedy był studentem historii na tej uczelni. Mówił też o stojących przed Polską wyzwaniach społecznych i gospodarczych oraz o szczególnej roli ludzi młodych w mierzeniu się z nimi.Jednym z największych deficytów dzisiejszego świata jest deficyt liderów.

Mam do Was jedną prośbę- wszędzie tam, gdzie będziecie, starajcie się nie poprzestawać na roli rzemieślników. Starajcie się być liderami – mówił.

W programie wizyty wicepremiera na Dolnym Śląsku znalazły się także spotkania z przedsiębiorcami. Odwiedził firmę Chomar w Pietrzykowicach, jedną z największych w regionie firm zajmujących się transportem i spedycją. Podkreślił, że w sektorze transportu pracuje w naszym kraju ponad 200 tys. osób. Jak mówił to krwioobieg polskiej, ale też europejskiej gospodarki. Minister Morawiecki rozmawiał także z przedstawicielami stowarzyszeń transportowych, poruszył między innymi problem dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Dziś w Brukseli w kontekście przemysłu logistycznego proponowane są rozwiązania, które są bardzo niedobre dla konkurencyjności całego przemysłu europejskiego, a w szczególności państw Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział.

KonferencjaMR  (12)

Wicepremier spotkał się też z przedstawicielami firmy ScanWay, przedsiębiorstwa specjalizującego się w systemach wizyjnych, laserowych oraz ich zastosowaniu w technologiach kosmicznych. ScanWay jest założonym w ubiegłym roku start-upem, który prowadzi prace nad pierwszym polskim satelitą mającym pozyskiwać z kosmosu zdjęcia wysokiej rozdzielczości.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

 

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1