Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wałbrzyska strefa z nowymi terenami w Nysie

Oferta Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” na Opolszczyźnie powiększy się o ponad 26 ha gruntu. Spółka podpisała umowę warunkową na zakup od gminy Nysa nieruchomości w Radzikowicach oraz Goświnowicach.

– Pomimo pandemii oraz spowolnienia gospodarczego, wałbrzyska strefa nie zwalnia tempa. Zakup kolejnych gruntów w tak atrakcyjnej lokalizacji to kolejny impuls inwestycyjny dla całego regionu i sygnał dla inwestorów o naszej gotowości wsparcia ich projektów – podkreśla Artur Siennicki, prezes wałbrzyskiej strefy.

Pod koniec ubiegłego roku spółka zakupiła ponad 30 hektarów terenu w gminie Nysa. Ponad 18 ha zostało już sprzedane firmie Umicore. Dodatkowe 26 ha powiększy zatem ofertę wałbrzyskiej strefy w tej atrakcyjnej lokalizacji. Grunty te są objęte statusem specjalnej strefy oraz położone w sąsiedztwie drogi krajowej nr 46 i linii kolejowej nr 137, w Parku Przemysłowym Radzikowice-Goświnowice.

–  Już teraz obserwujemy wzmożone zainteresowanie tymi terenami. Warto podkreślić, że w województwie opolskim, ulga w podatku dochodowym dostępna w strefie, sięga nawet 55% wartości inwestycji. W gminie Nysa wymogi dotyczące uzyskania wsparcia są szczególnie preferencyjne. Dodatkowym magnesem przyciągającym potencjalnych inwestorów jest obecność firmy Umicore. Inwestycja belgijskiego giganta w Polsce jest częścią dużego planu inwestycyjnego o wartości aż 660 mln euro – mówi Krzysztof Drynda, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Atutów podnoszących atrakcyjność terenów w Nysie będzie więcej. Wałbrzyska strefa wybuduje na jednej ze swoich działek halę przemysłową przeznaczoną na wynajem, która uzupełni ofertę inwestycyjną WSSE. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w pierwszej połowie 2021 roku. Hala o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych posiadać będzie część produkcyjną, biurową i socjalną.

– Obiekt stanowić będzie doskonałe rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorców, gdyż jego powierzchnia zostanie podzielona na mniejsze moduły odpowiadające ich potrzebom. Najem gotowego obiektu skraca czas potrzebny na uruchomienie produkcji oraz znacznie ogranicza początkowe koszty inwestycji  –  wymienia Kamil Zieliński, wiceprezes strefy.

Przypomnijmy, że ze wsparcia WSSE w gminie Nysa korzystają między firmy Alsecco , VascoDoors oraz BIOAGRA. Na terenach strefy w rejonie Goświnowic i Radzikowic działają również Betoniarnie Odra, aktywnie uczestnicząc w trwających projektach inwestycyjnych. Niedawno decyzję o wsparciu otrzymał Caffedelmondo, który uruchomi w Nysie produkcję kawy.  Do tej pory WSSE sprzedała ponad 94  ze 150 ha terenów objętych statusem strefy w rejonie Radzikowic i Goświnowic.

 

Na zdjęciach od lewej: Artur Siennicki, prezes WSSE, Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE, Marek Rymarz, zastępca burmistrza Nysy.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1