Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

2 EDYCJA FORUM BIZNESU: POLSKA – DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

Data wydarzenia: 27/06/2023

Brak opisu obrazka

Forum Biznesu
POLSKA – DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA – 2 edycja

27 czerwca 2023 Warszawa
Dzień Gospodarczy Demokratycznej Republiki Konga

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Ambasada Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie, zapraszają na 2 edycję Forum Biznesu poświęconego Demokratycznej Republice Konga (DRK) oraz możliwościom współpracy na tym afrykańskim rynku.

Delegacji kongijskiej przewodniczy Marszałek Senatu DRK p. Modeste Bahati Lukuembo, a w jej składzie są ponadto przedstawiciele Parlamentu, Gubernatorzy prowincji : Mongala, Nord Ubangi, Sud Ubangi, Sankuru, Agencji ds. Inwestycji ANAPI, przedstawiciele Ministerstwa Planowania, Ministerstwa SZ i Integracji Regionalnej, banków i agencji rządowych, jak również przedstawiciele sektora prywatnego z następujących branż: rolno- spożywcza, edukacja, budownictwo, nowe technologie cyfrowe, górnictwo.

Demokratyczna Republika Konga od kilku lat znajduje się na drodze do stabilizacji politycznej i społecznej, co pozwoliło na podjęcie odbudowy gospodarki narodowej. Po trudnym okresie transformacji od 2002 r. gospodarka kraju odnotowuje stały wzrost stymulowany poprawą bezpieczeństwa wewnętrznego oraz napływem pomocy z zewnątrz. Czynnikami, które mogą sprzyjać rekonstrukcji kongijskiej gospodarki są przede wszystkim bardzo bogate zasoby mineralne, warunki klimatyczne dogodne dla rozwoju rolnictwa, rybactwa i przemysłu drzewnego oraz duża liczba ludności i rozległy obszar, które czynią DRK jednym z największych rynków w Afryce.

DRK jest jednym z najbardziej zasobnych w bogactwa naturalne krajów afrykańskich – występują tu m.in. bogate złoża kobaltu, miedzi, kadmu, ropy naftowej, diamentów, złota, srebra, cynku, manganu, cyny, germanu, uranu, radu, boksytów, rudy żelaza i węgla. Rolnictwo i leśnictwo wytwarza 20,1% PKB, przemysł i górnictwo 31%, zaś usługi 48%.

Oprócz perspektyw nawiązania współpracy w sektorze wydobywczym, istnieje możliwość współpracy w zakresie realizacji priorytetowych dla gospodarki DRK projektów w ramach rolnictwa, infrastruktury – szczególnie związanych z budową dróg, kolei, budynków, sieci energetycznej, uzdatnianiem wody.

Dzień gospodarczy Demokratycznej Republiki Konga odbędzie się w dniu 27 czerwca 2023 w godzinach 10.00 – 16:00, w siedzibie KIG (tbc).

Będzie to okazja do zapoznania się z aktualnymi możliwościami współpracy w DRC, jak również do bezpośrednich kontaktów i rozmów z przedstawicielami parlamentu DRK, władz regionalnych ale przede wszystkim do indywidualnych spotkań B2B miedzy przedsiębiorcami.

Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne polsko-francuskie podczas spotkania.

Potwierdzenie udziału i rejestracja poprzez wypełnianie formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

Termin: 27 czerwca 2023 Warszawa
2 EDYCJA FORUM BIZNESU: POLSKA – DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

Kontakt

Agnieszka Salamończyk:

tel 22 63 09 773

Elżbieta Wojtas:

tel 22 63 09 752

Kategorie wydarzenia:

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1