Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie – OSINT – dwa oblicza: atak i obrona – webinar

Data wydarzenia: 28/02/2024 10:00 - 11:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z FlowbergIT zaprasza na webinarium OSINT – dwa oblicza: atak i obrona, które odbędzie się 28 lutego 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

OPIS WEBINARU

 

Zbieranie informacji z otwartych źródeł, czyli OSINT, to najważniejsza faza każdego celowanego ataku na organizację. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane praktyczne techniki, które wykorzystywane są przez cyberprzestępców, by do ataku się przygotować. Z drugiej strony OSINT to istotne wsparcie organizacji w ramach przeciwdziałania atakom, analizowania incydentów czy też ograniczania szeregu potencjalnych ryzyk, np. związanych z zatrudnianiem pracowników czy współpracy z nieznanymi do tej pory partnerami biznesowymi etc. Ten aspekt również zostanie przedstawiony na interesujących przykładach.

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Jakub Karmowski

doświadczony analityk OSINT z ponad 15-letnim stażem. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zarówno w sektorze rządowym, jak i komercyjnym. Doświadczony trener oraz prelegent, propagujący nowe techniki w pozyskiwaniu informacji publicznie dostępnych. W latach 2018-2020 pełnił funkcję szefa Wydziału Analiz Informacji ze Źródeł Otwartych w Ministerstwie Finansów. W tym czasie odpowiadał za realizację zadań związanych z przygotowywaniem analiz OSINT, wykorzystywanych w działaniach kontrolnych i analitycznych resortu. W latach 2020 – 2023 był związany z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Fintech odpowiadał za prace Zespołu Analiz OSINT. W tym czasie kierował m.in. pracami nad opracowywaniem metod analitycznych wykorzystywanych w analizach OSINT dla rynku finansowego. Obecnie – Dyrektor Działu OSINT we Flowberg IT Sp. z o.o., gdzie nadzoruje prace związane z opracowywaniem metod analitycznych wykorzystywanych w analizach OSINT dla rynku komercyjnego. Jest również współtwórcą autorskich narzędzi analitycznych w obszarze IT.

Paweł Maziarz

ekspert i architekt systemów bezpieczeństwa zdobywał doświadczenie przez przeszło 20 ostatnich lat jako administrator sieci i systemów Unix/Linux, następnie jako programista, a później pentester i architekt bezpieczeństwa systemów IT. Przeprowadzał zaawansowane symulacje ataków klasy Advanced Persistent Threat (APT), tworzył publicznie niedostępne oprogramowanie symulujące złożony malware, pomagając tym samym podnieść poziom cyberbezpieczeństwa firm na całym świecie (m.in.:Polska, Szwajcaria, Irlandia, Azerbejdżan, Chorwacja, Łotwa, Rumunia). Specjalizuje się w atakach socjotechnicznych oraz bezpieczeństwie fizycznym (karty zbliżeniowe, systemy kontroli dostępu etc). Najwyżej oceniany prelegent konferencji branżowych (Confidence, What The H@ck, Techrisk) oraz w czołówce wielu innych (m.in. Semafor, PLNOG, BSides Warsaw). Prowadził zajęcia na PWr na kursie ,,System security’’, obecnie można go spotkać na Akademii Leona Koźmińskiego. Był jedną z kluczowych postaci rozwijających dział red-team w jednej z firm wielkiej czwórki i jednym ze współzałożycieli firmy Immunity Systems. Aktualnie jest założycielem spółki Alphasec i twórcą autorskich szkoleń znanych pod marką APT Masterclass.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

 

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/osint-dwa-oblicza-atak-i-obrona/register?_gl=1*yn8lb3*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTcwNzM4OTM0My4yNzAuMS4xNzA3Mzg5MzQ0LjU5LjAuMA..

Kategorie wydarzenia:

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1