Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ceny transferowe – co nowego na 2021 i jak poradzić sobie z rokiem 2020?

Data wydarzenia: 17/03/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z firmą doradczą ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium: Ceny transferowe – co nowego na 2021 i jak poradzić sobie z rokiem 2020, które odbędzie się 17 marca br. o godzinie 10:00.

Dopiero co podatnicy zakończyli rok 2020 oraz zmierzyli się po raz pierwszy z nowymi obowiązkami w zakresie cen transferowych za 2019 rok, a przed nimi już kolejny rok i nowe wyzwania. Wkraczając w 2021 r., podatnicy (jak co dwa lata), zostali przywitani przez ustawodawcę kolejnymi zmianami w zakresie cen transferowych.

Wydawałoby się – odlegle terminy w cenach transferowych, u niektórych przedsiębiorców mogą powodować wrażenie, że czasu jest jeszcze sporo. Warto zauważyć, że po zmianach jakie wprowadził ustawodawca, ceny transferowe należy wpisać na listę tematów bieżących już na stałe, a początek roku oprócz przygotowania sprawozdań finansowych czy złożenia deklaracji podatkowych, trzeba będzie także łączyć z obowiązkami w zakresie cen transferowych. Ponadto należy pamiętać, że zeszły rok to okres pandemii COVID-19, która również wpływa na ceny transferowe. Tak więc z pozoru „typowy” nowy rok i analogiczne obowiązki jak poprzednio, nie czynią go rokiem łatwiejszym.

Jak więc przygotować się do wypełnienia obowiązków za rok 2020 w zakresie cen transferowych? Co nowego wprowadził ustawodawcą? O co pytali podatnicy w ostatnim czasie w interpretacjach indywidualnych? Czemu nie należy zostawiać wypełniania obowiązków „TP” na koniec ustawowych terminów?

Odpowiedzi na te pytania udzieli Justyna Żbikowska – Transfer Pricing & Valuations Manager w firmie Arena Tax.

Agenda:

  • Przypomnienie obowiązków z zakresu cen transferowych za rok 2020, czyli kiedy sporządzić dokumentację, a kiedy istnieje możliwość zwolnienia, co oprócz dokumentacji podatnik musi złożyć
  • Odpowiedzialność – kto odpowiada, za co i jak się zabezpieczyć
  • Wpływ pandemii na ceny transferowe i obowiązki podatników – o czym należy pamiętać
  • Najnowsze interpretacje – podejście organów do przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019
  • Zamknięcie roku podatkowego 2020 – jak się do niego przygotować i czemu nie zostawiać wypełnienia obowiązków na ostatnią chwilę
  • Rok 20201 w cenach transferowych – co nowego czeka podatnika oraz czym w roku 2021 zaskoczył ustawodawca

Rejestracja

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1