Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Transakcje pośrednio rajowe. Czyli kiedy należy przygotować dokumentacje cen transferowych dla transakcji realizowanych z podmiotami niepowiązanymi.

Data wydarzenia: 30/05/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Sendero Tax & Legal wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych Compliance pn. :

 

Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi”

 

Będziemy spotykali się z Państwem co 2 lub co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące prawa i podatków. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z wybranych zakresów. Chcemy też oswoić Państwa z tym obcym pojęciem.

O compliance chcemy porozmawiać ludzkim językiem. Przede wszystkim będziemy skupiali się na Państwu – uczestnikach naszych spotkań. Liczymy na to, że wspólnie z Państwem stworzymy miejsce do wymiany doświadczeń. Poznanie Państwa perspektywy jest dla nas bardzo ważne – tylko w ten sposób jesteśmy w stanie Państwu pomóc w rozwiązaniu istniejących problemów.

Niemniej ważne jest dla nas to, by upraszczać komunikację, którą Państwa przedsiębiorstwa kierują do pracowników. By procedury w firmie działały, to muszą być zrozumiałe i łatwe w stosowaniu. Pokażemy Państwu, jak odpowiednio zaprojektować wewnętrzne polityki i procesy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie:

 

Transakcje pośrednio rajowe. Czyli kiedy należy przygotować dokumentacje cen transferowych dla transakcji realizowanych z podmiotami niepowiązanymi.

 

 

które odbędzie się 30 maja 2022 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

 

Z początkiem 2021 r. weszły w życie przepisy nakładające obowiązek przygotowania dokumentacji podatkowych dla transakcji, których beneficjentem rzeczywistym jest podmiot z siedzibą w tzw. „raju podatkowym”. Przepisy mogą potencjalnie skutkować powstaniem obowiązku przygotowania dokumentacji cen transferowych dla transakcji realizowanych z podmiotami niepowiązanymi. Co więcej, przepisy wprowadzają domniemanie, że rzeczywistym właścicielem należności jest podmiot rajowy – a tym samym pojawia się obowiązek dokumentacyjny – wyłącznie z tego powodu, że kontrahent podatnika realizuje transakcje z takim podmiotem. Obalenie domniemania wymaga podjęcia działań przez podatnika. Ich brak skutkuje ryzykiem podatkowym zarówno dla podatnika jak i członków zarządu oraz personelu księgowego.

W trakcie webinaru postaramy się ludzkim językiem przeprowadzić Państwa przez nowe przepisy oraz wyjaśnić, jakie działania weryfikacyjne należy podjąć, by w pełni wywiązać się z nowego obowiązku.

 

Agenda:

 

  1. Transakcje pośrednio rajowe – co mówią przepisy.
  2. „Domniemanie rajowości”.
  3. Objaśnienia podatkowe – Ministerstwo Finansów naprawia regulacje.
  4. Jak weryfikować kontrahentów? Co zrobić, żeby wychwycić transakcje do udokumentowania?
  5. Podsumowanie

 

Nasz ekspert:

 

Michał Wodzicki

Doradca podatkowy specjalizujący się w obszarze podatku CIT, w szczególności cen transferowych. Był odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji cen transferowych dla największych podmiotów z Polski południowo-zachodniej. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje ponadto udział w projektach z zakresu przygotowania polityk rozliczeń wewnątrzgrupowych oraz w sporach podatkowych (w tym dotyczących cen transferowych).

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1