Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wpływ pandemii COVID-19 na ceny transferowe

Data wydarzenia: 27/05/2020 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z firmą doradczą CRIDO zaprasza państwa na webinarium:

Wpływ pandemii COVID-19 na ceny transferowe”, które odbędzie się 27 maja 2020 r. w godz. 10:00 do 12:00.

Globalna pandemia i postępujący za nią kryzys gospodarczy zakłócają nie tylko bieżącą działalność przedsiębiorstw w wielu branżach, ale będą miały również istotne i długoterminowe skutki dla ich finansów i całego otoczenia gospodarczego, także w rozumieniu podmiotów powiązanych. Dlatego kluczowe jest odpowiednio wczesne przygotowanie się na zmiany, jakie mogą mieć miejsce w rozliczeniach wewnątrzgrupowych i wynikających z nich konsekwencjach podatkowych.

Podczas webinaru przedstawimy praktyczne wskazówki jak przygotować się na konsekwencje obecnej sytuacji z perspektywy rozliczeń wewnątrzgrupowych i raportowania cen transferowych do fiskusa.

Podczas spotkania poruszymy istotne z perspektywy cen transferowych zagadnienia, między innymi:

 • Jak pandemia i lockdown wpływają na polskie przedsiębiorstwa w zależności od ich profilu działalności?
 • W jaki sposób należy zapewnić rynkowość cen transferowych?
 • Usługi o niskiej wartości dodanej oraz wartości niematerialne i rozliczenia z nimi związane – czy lockdown może wpływać na zmianę wynagrodzenia?
 • Transakcje finansowe – jak finansować działalność w kryzysie zgodnie z zasadą ceny rynkowej?
 • Restrukturyzacja biznesu – czy jest możliwa / konieczna w kryzysie?
 • Porozumienia cenowe (APA) i interpretacje podatkowe – czy zachowują ważność?
 • Dokumentacja cen transferowych i inne formy raportowania cen transferowych w dobie kryzysu?

Webinar poprowadzą:
Ewelina Stamblewska-Urbaniak, Partner CRIDO, FCCA,
Anna Wcisło, Partner CRIDO.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Brak opisu obrazka

Prelegenci:

 • Ewelina Stamblewska-Urbaniak – Partner CRIDO, FCCA.

  Ekspert w zakresie opracowywania polityk transakcji wewnątrzgrupowych oraz wycen finansowych i dla celów cen transferowych w tym wycen exit charge. Wspiera klientów w kontrolach cen transferowych oraz procedurach przed Ministerstwem Finansów (APA, MAP) oraz alokacji zysków do zakładu. Ewelina jest uznanym ekspertem w obszarze TP. W ostatnich latach wielokrotnie otrzymywała tytuł najlepszego doradcy podatkowego w zakresie cen transferowych m.in. w rankingach „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”. W tym ostatnim pozycję nr 1 zajmuje niezmiennie od 2016 roku. Również kierowany przez nią zespół otrzymuje najwyższe wyróżnienia. W ostatnich latach, trzy razy z rzędu, otrzymał tytuł „Poland TP Firm of the Year” w prestiżowym, branżowym rankingu „International Tax Review”. Od 2002 r. związana jest z branżą doradczą, głównie z firmami z tzw. Wielkiej Czwórki. W 2014 roku dołączyła do CRIDO jako partner odpowiedzialny za zespół cen transferowych, który obecnie liczy ponad 30 osób. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym i członkiem ACCA. Ewelina ukończyła również studia podyplomowe na SGH w zakresie metod wyceny spółki kapitałowej.

 • Anna Wcisło – Partner CRIDO.

  Anna ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze TP dla polskich i międzynarodowych klientów. W swojej dotychczasowej karierze realizowała różnorodne projekty, w tym m. in. negocjowała dla klientów uprzednie porozumienia cenowe (APA) z Ministerstwem Finansów, przygotowywała wyceny transakcji (finansowych, niematerialnych, towarowych) na potrzeby podatkowe. Wspierała klientów w kontrolach US i UKS w tematach dotyczących cen transferowych oraz tworzyła polityki cen transferowych, przepływów transakcyjnych, procedur rozliczeń. Prowadziła też projekty związane z ustalaniem rynkowego poziomu rozliczeń. Specjalizuje się w realizacji projektów dla różnych sektorów, w tym w szczególności sektora Real Estate i finansowego oraz projektów w zakresie strukturyzowania finansowania dla grup kapitałowych. W 2018 roku awansowała na partnera w zespole TP w CRIDO, który w ciągu ostatnich lat dynamicznie się rozwijał osiągając najwyższe pozycje w rankingach podatkowych (m.in. został trzykrotnie uznany liderem w zakresie TP w Polsce w prestiżowym, międzynarodowym rankingu International Tax Review).

 

 

Kategorie wydarzenia:

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych
Tel. 74 664 91 64
Strona www: invest-park.com.pl

Godziny otwarcia

 • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1