Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie WSSE i Sendero Tax & Legal. KILKA SŁÓW O PODATKACH z Sendero Tax & Legal. Transakcje łańcuchowe – pułapki i zagrożenia

Data wydarzenia: 14/10/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów pt. Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal. W trakcie pięciu spotkań omówione zostaną wybrane zagadnienia podatkowe istotne z punktu widzenia codziennych rozliczeń oraz obowiązków sprawozdawczych. Poruszymy kwestie dotyczące CITu, VATu. Opowiemy też, jak przygotować skuteczne wnioski interpretacyjne i efektywne procedury. Spotkanie będą prowadzone przez ekspertów – doradców podatkowych Sendero Tax & Legal, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na Państwa pytania. Poniżej harmonogram spotkań całego cyklu.

Przed nami I spotkanie online pt. Transakcje łańcuchowe – pułapki i zagrożenia, które odbędzie się 14 października br. o godzinie 10:00.

Już od połowy 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące rozliczania na gruncie VAT międzynarodowych transakcji łańcuchowych, tj. takich, w których dostawa tego samego towaru dokonywana jest pomiędzy co najmniej trzema podmiotami, a towar wysyłany jest bezpośrednio od pierwszego dostawcy do ostatniego nabywcy. Stosowanie tych zasad nadal budzi jednak liczne wątpliwości. Przepisy nie dają bowiem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z dostaw w ramach transakcji łańcuchowej powinna być uznana za WDT lub eksport towarów podlegający opodatkowaniu wg stawki 0% VAT, a która za dostawę krajową opodatkowaną krajową stawką VAT. Z kolei wydawane w tym zakresie interpretacje indywidualne często prowadzą do sprzecznych wniosków. Nieprawidłowości w zakresie klasyfikacji dostaw dokonywanych w ramach transakcji łańcuchowej mogą skutkować dotkliwymi konsekwencjami finansowymi po stronie uczestników transakcji. W czasie webinarium wskażemy, na co należy zwracać uwagę, aby zapewnić prawidłową klasyfikację dostaw dokonywanych w ramach transakcji łańcuchowych – a tym samym uniknąć nieprawidłowości w zakresie ich rozliczania na gruncie VAT. Skupimy się również na warunkach uznania transakcji za łańcuchową oraz na możliwych uproszczeniach w rozliczaniu VAT w przypadku tzw. wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych.

Agenda spotkania

  1. Zasady rozliczania transakcji łańcuchowych
  2. kwestia organizacji transportu towarów
  3. znaczenie numeru VAT użytego w transakcji oraz reguł Incoterms
  4. Identyfikacja transakcji łańcuchowych
  5. warunki uznania transakcji za łańcuchową
  6. skutki przeładowania lub ulepszenia towaru, będącego przedmiotem transakcji
  7. Wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne i uproszczenia w rozliczaniu VAT
  8. Sesja Q&A

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Monika Bilska – Doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal

Doradza Klientom polskim oraz zagranicznym w zakresie krajowego i międzynarodowego opodatkowania transakcji i osób. Jej doświadczenie w tym zakresie obejmuje obsługę podmiotów m. in. w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, doradztwa strukturalnego, doradztwa w zakresie postępowań podatkowych i skarbowych, opiniowania umów oraz przeglądów podatkowych.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

 

Link do rejestracji:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/kilka-slow-o-podatkach-z-sendero-tax-legal-transakcje-lancuchowe-pulapki-i-zagrozenia/register?_gl=1*1njyio7*_ga*NzkzODQ4NTg4LjE2MDA2OTE0NjA.*_ga_K7H94QHX99*MTY2NDk3NTMxMy4xMDQ3LjEuMTY2NDk3NjEyMC40Mi4wLjA.&_ga=2.200514286.1395474345.1664781571-793848588.1600691460

 

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA „INVEST-PARK” sp. z o.o.

ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 08:00 - 16:00
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1